Teodosić presudio Zvezdi

Mesto: Moskva Datum: 12.04.2016 Dogadjaj: SPORT/KOŠARKA - prva utakmica plej-ofa Evrolige CSKA - Crvena zvezda Licnosti: Kyle Hines

Košarkaši Crvene zvezde starovali su porazom u četvtfinalu Evrolige. Ekipa CSKA je opravdala ulogu favorita pred svojim navijačima pobedivši rezutlatom 84:74, čime je povela u seriji protiv crveno-belih.

Posle 40 minuta borbe u Moskvi, zaključak je da je Zvezda mogla protiv favorita, ali ne i protiv izvanrednog Miloša Teodisića. Izabranici Dejana Radonjića su igrali veoma hrabro i bez respekta, tokom celog susreta imali rezultatki priključak, ali je Teodosić, uvek kada je trebalo podizao svoju ekipu, pogađao klučne poene i na kraju sakupio 23, uz samo dva promašaja iz igre. Inače, Zvezda je posebno zablistla na početku duela, kada je sa tri vezane trojke povela sa 9:2. Ipak, domaći su uzvratili serijom koševa i okončali prvu deonicu u svoju korist. Naš tim je na visini zadatka bio i u drugom periodu koji je dobio poenom razlike, zahvaljujući ofanzivnim skokovima i odličnom šutu. Start drugog dela obeležila je odlična odbrana ruskog tima koji je crveno-belima dozvolio samo pet poena za prvih šest minuta pa je domaćin prvi put stekao dvocifrenu prednost (56:45). Zvezda je do kraja pokušavala, dugo držala priključak, ali je moskovki tim predvođen našim plejmejkerom okončao duel bez drame. Osim Teodosića u redoma pobednika istako se i Kajl Hajns sa 21 poenom. U redovima šampiona Srbije po 14 poena postigli su Stefan Jović i Kvinsi Miler, dok je Tarens Kinsi ubacio 11 poena. Naredna utakmica istih rivala na programu je u četvrtak od 19 časova na istom mestu.