Partizan rutinski u Surdulici

partizan-radnickiFudbaleri Partizana opravdali su ulogu favorita na gostovanju Radniku pobedivši sa 1:3 u meču 14. kola Superlige.
Crno-belu su upisali rutinku pobedu u Surdulici, a nova ti boda obezbedio im je ofanzivni poček meča.Gostima je bilo dovoljno svega 9 minuta da otklučaju bravu domaćeg tima,a u ulozi strelaca našao se Đurđević. Samo nekoliko sekundi kasnije Leonadro je krunisao lepu akciju i doneo veliku prednost svom timu. Partizan je nastavio da dominira i do kraja prvog dela igre propustio nekoliko prilika da dotuče Surduličane. Kazna za promašaje usledila je početkom drugog poluvremena, kada je Zlatanović prepolovio prednost gostiju.Fudbalari Radnika su tražili svoju šansu za izjednačenje, međutim Partizana im nije dozvolio da se razmahnu, a sve nade domaćina pale su u vodu u 77. minutu nakon greške golmana Čančarevića, koji je prilikom pokušaja ispucavanja promašio loptu i omogućio zicer Đurđeviću, a mladi napadač nije propustio šansu da overi pobedu svog tima.Partizan je sedmom pobedom u poslednjih osam kola stigao na deobu druge pozicije sa Vojvodinom, koja u nedelju gostuje petoplasiranom Radničkom u derbiju kola, dok je Radnik je ostao na desetom mestu.