Pobeda posle preokreta: Mladi fudbaleri bolji od Iraca

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Irsku u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Srpske nade fudbala dobile su meč sa vršnjacima iz Irske rezultatom 3:1, a golove za našu selekciju postigli su Nemanja Mihajlović, Mijat Gaćinović i Saša Lukić. Jedini gol za Irce delo je Kortnija Dufusa.

mladi fudbaleri Uros DjurdjevicIako je pobeda ubedljiva, početak nije ukazivao na ovakav krajnji rezultat. Irci su poveli u 49. minutu. Dobra igra donela je u drugom poluvremenu preokret za Srbiju, a pobeda je mogla biti i ubedljivija da je Uroš Đurđević iskoristio penal u 62. minutu. Izjednačenje donosi Mihajlović u 64, preokret golom Gaćinovića stigao je samo tri minuta kasnije, a konačan rezultat postavio je mladi Lukić u 88. minutu susreta.

U nastavku takmičenja Srbija mora da pobedi Sloveniju, kako bi izborila plasman u plej-of kvalifikacija za šampionat Evrope. Meč sa Slovencima igraće se u utorak u Gornjem Milanovcu. Slovenija je izgubila od Litvanije sa 1:0 i njena reprezentacija sada nema nikakve šanse da se plasira na prvenstvo.