Englezi poslednji četvrtfinalisti, kasno buđenje Kolumbijaca

Fudbalska reprezentacija Engleske kompletirala je listu učesnika četvrtfinala Svetskog prvensta. Izabranici Gereta Sautgejta savladali su selekciju Kolumbije posle boljeg izvođenja penala i time zakazali meč sa Šveđanima u borbi za poluflinale.

Regularni deo završen je rezultatom 1:1, a Englezi su ispustili prolaz dalje u poslednjem minutu regularnog toka. Ipak, uspeli su sa nadoknade propušteno u petoj seriji izvođenja penala.

Englezi nisu blistali u ovom duelu, ali su i pored toga prikazali daleko više od 16. selekcije sveta, koja se razigrala tek u samom finišu.

“Gordi Albion” je poveo u 57. minutu, posle gužve u šesnaestercu Kolumbije Sančez je oborio Kejna, a sudija Gajger pokazao na belu tačku. Centarfor Totenhema je bio siguran izvođač čime je stigao do šestog gola na šampionatu. Bezidejna i pomalo plašljiva igra Kolumbijaca trajla je do 80. mintuta. Od tog trenutka pa do kraj meča napravili su gotovo duplo više opasnih napada nego u ostalom delu utakmice. Englezi su se branili i bukvalno ih je delilo 60 sekundi do uspešnog kraja meča, mađutim usledio je šok za njihove navijače. Kolumbija je izborila prvi korner na meču u 93. minutu, a Mina je iskoristio dobar ubačaj i doneo egal i produžetak.

Englezi su mogli da završe posao i tokom drugog produžetka, ali je im je nedostjao bolji završni udarac.

Odluka je pala u penal ruletu. Ospina je sjano odbranio udarc Hendrsona u trećoj seriji, međutim sledeći šut Kolumbijaca zaustavila je prečka. Peta serija počela je odbranom golmana Pikforda posle udarca Bake po sredini. Velika odgovornost bila je na Dajeru, međutim Ospina nije imao šanse.

Prvi mečevi četvrfinala igraju se 6. jula, a sastaju se Urugraj-Francuka, i Brazil – Belgija. Dan kasnije snage će odmeriti Švedska – Engleska i Rusija – Hrvatska.