Englezi u polufinalu, Pikford ugasio nadu Šveđana

Fudbalska reprezentacija Engleske igraće u polufinalu Svetskog prvenstva. Do svoje prve pobede u četvrtfinalu na Mundijalima posle 28 godina i šampionata u Italiji, selekcija “Gordog Albinona” je stigla trijumfom nad reprezentacijom Švedske rezultatom 2:0.

Izabranici Gereta Sautgejta su nadigrali rivala posebno u prvom poluvremenu i potpuno zasluženo stigli do najbolje četiri ekipe na šampionatu.

Švedska je poznata kao veoma čvrsta ekipa u odbrni , međtuim Enlezi su tokom prvog dela meča sa velikom lakoćom probijali zadnji bedem rivala. Pritisak je brzo dao rezultat pošto je Megvajer udarcem glavom iskoristio centarpšut Janga iz kornera u 30. minutu.

Problemi za Šveđane su se nastavili, pa je Staridž imao idelanu priliku da pred odlazak na odmor duprlira prednost Engleza.

Ipak, to je pošlo za rukom Dele Aliju koji je iskoristio odličan centraršut Lingrada u 59. minutu.

Šveđani su itekako mogli da meč učine veoma neizvesnim prošto su neposledno po primanju golova imali po jednu kolosalnu šansu preko Berga. Najpre u 47. minutu, potom i u 62. međutim engleski čuvar mreže Pikford je u oba najvrata sjajno internenisao i time održao vođstvo svoje ekipe.

Do kraja meča viđena je po jedna poluprilika na obe strane i rutisnko odrađivanje posle od strane Engleza, koji su verovatno odigrali najbolji meč na Mundijalu u Rusiji.