Hjuston uzvratio udarac

Košarkaši Hjustona izjednačili su seriju finala zapadne konferencije NBA lige na 1:1, pošto su u drugom meču na svom terenu savladali Golden Stejt ubedljivim rezultatom 127:105.

Roketsi su imali dvocifrenu prednost na poluvremanu, jer je njihova taktika za ovaj meča dala rezutlat. Domaći su pustili Durenta da dominira u napadu protivnika, ali su istovreneo zaustavili ostale zvezde aktuelnog šampiona Karija i Tompsona, koji su na kraju zajedno upisali svega 24 poena od toga tri trojke.

Golden Stejt se spustio na -11 u poslednjoj četvrtini, ali je usledila nova serija domaćih.Tada je Durent napravio tehničku i time dodatno pomogao rivalu da stigne do bitnog trijumfa.

Harden i Gordon su sa po 27 poena vodili balansirani napad domaćih u čijim redovima su petorica igrača postigla 16+ poena. Na drugoj strani Duren je upisao 38 poena, dok je Kari postigao 17.

Podsetimo, Voriorsi su napravili brejk na startu i time postigli cilj pred selidbu u Kaliforniju. Naredni meč na programu je u noći između ponedaljka i utorka.