Partizan slavio u vaterpolo derbiju

Obeležio derbi: Dimitrije Risticevic / foto: VK Partizan

U srpskom vaterpolo derbiju pobedu je odneo Partizan, koji je sa 12:7 nadigrao Crvenu zvezdu, u meču trećeg kola Superlige.

Partizan je zasluženo slavio, a crno-beli su pokazali odličnu igru u svim segmentima, kako u napadu, tako i u odbrani. Zvezda je ipak donekle uspevala da parira u prvoj četvrtini. U drugoj deonici Partizan je uspeo da se odvoji serijom od šest golova. Crvena zvezda je još jednom pokušala da se vrati u poslednjoj četvrtini, ali su vaterpolisti trenera Dejana Savića uspeli samo da ublaže poraz.

Posebno dobru igru pokazao je čuvar mreže crno-belih Dimitrije Rističević, koji je sjajnim odbranama doneo sigurnost u igri.

Crvena zvezda – Partizan 7:12 (3:3,2:5,0:3,2:1)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Gledalaca 600. Sudije: Stanojević i Anđelić. Igrač više: Crvena zvezda 10 (2), Partizan 6 (3). Dva igrača više: Crvena zvezda 1 (0), Partizan 1 (1). Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Partizan 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Dobožanov (9 odbrana), Tankosić 2, Đorđević, Bursać, Peković, Ilić 1, Njegovan 1, Toholj, Nikolov, Tanasković, Stojanović 2, Asanović, Todorovski, Ljubenović. Trener: Savić.

PARTIZAN: Rističević (12 odbrana), Farkaš 2, F. Janković 1, Lukić 1, Lazić 2, Tomić 1, M. Janković 1, Andrejević, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 2, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić. Trener: Ćirić.