Uzbudljiv remi i ubedljiva pobeda

Nokaut fazu Lige šampiona otvorio je veoma uzbudljiv remi i udeljiva pobeda. Juventus i Totenhem odigrali su 2:2 u Torinu, dok je Mančester siti slavio na gostovanju Bazelu rezultatom 0:4, u prvim mečevima osmine finala elitnog takmičenja.

“Stara dana” otvorila je duel pravim nokautom. Iguain je u drugom minutu doveo domaćina u vođstvo, a isti igrač je duplirao prednost svog tima u devetom minutu iz penala. Ipak, Argentinac je od junaka na kraju postao tragičar Juventusa, najpre je promašio stopostonu šasnu sredinom prvog dela, a potom u 47. minutu pogodio prećku sa bele tačke. Totenhem je junački izdržao početni udarac rivala, brzo se okrenuo svojoj igri i stvaranju šansi. Bufon je odolevao do 35. minuta, kada je Kejn vratio Engleze u igru.

“Pevci” nisu spuštali gas ni u druom delu, konstano su vršili pritisak na gol protivnika, a trud se isplatio u 72. minutu kada je Eriksen jakim šutem po zemlji iz slobondog udarca pogodio za egal.

Mančester siti je prebrinuo sve brige po pitanju plasman u četvtfinale. “Građani” su posle samo 21 minuta imali velikih 0:3 u Bazelu. Seriju je otvorio Gundogan, prednost je druplitao Silva, a utrostučio Aguero. Švajcarski tim nije imao gotovo nikakvih rešenja protv favorizovanog rivala, koji je u svoju ubeljdivu partiju krunisao drugom golom Gundogana u 53. minutu.