Real i Atletiko u finalu Lige šampiona

Fudbaleri Real Madrida igraće sa Atletikom u finalu Lige šampiona. Real je do prilike da se bori za još jednu titulu prvaka starog kontineta došao pobedom nad Mančester Sitijem u revanšu polufinala. Prvi susret je završen bez golova, dok je u drugom ekipa iz Madrida slavila sa 1:0 autogolom Fernanda u dvadesetom minutu susreta. Loptu je šutirao Geret Bejl, ali se onda odbila, pa je neslavnu zaslugu za gol preuzeo igrač Sitija. Tim iz Mančestera pokušavao je da izjednači, ali to protiv raspoloženog protivnika, koji je najčešće uspevao da nametne svoj stil igre, jednostavno nije uspelo. Siti je imao veliku šansu u 44. minutu, ali je i Real imao više prilika, pre svega preko Modrića i Ronalda. Gert Bejl Real

Finale Lige šampiona igraće se 28. maja u Milanu, a predstavljaće reprizu utakmice koju su za trofej u ovom takmičenju ova dva tima igrala 2014. godine.