Atletiko prvi finalista Lige šampiona

Atletiko Madrid je u finalu Lige šampiona! Tim Dijega Simeonea uspeo je da se odbrani u revanš utakmici sa Bajernom. Iako je ekipa iz Bavarske pobedila sa 2:1, to nije bilo dovoljno za uspeh, imajući u vidu da je u prvom meču bilo 1:0 za Madriđane. Iako je Bajern bio agresivniji i imao inicijativu u većem delu susreta, što je naročito bilo primetno u drugom poluvremenu, svi pokušaji da se dođe do finala nisu uspeli.

Bajern - AtletikoU utakmici koja je bila i sudar dve trenerske filozofije, viđeno je puno uzbuđenja – dovoljno je reći da su izvedena dva penala, po jedan za oba tima, ali da ovi jedanaesterci nisu uticali na rezultat. Poveo je Bajern u 31. minutu preko Ćabija Alonsa. Golom vrednim finala Tores je izjednačio u 54. minutu, dok je konačan rezultat revanša postavio Levandovski dvadeset minuta kasnije.

Iako je Bajern posle ovoga krenuo u totalnu ofanzivu, dobra odbrana i sportska sreća sačuvali su mrežu gostiju, koji će ponovo igrati finale najkvalitetnijeg klupskog takmičenja u fudbalu – treći put u poslednje dve godine.