Partizan odličan u duelu sa prvakom Evrope

Košarkaški spektakl u hali “Aleksandar Nikolić” između Partizana i Ferbahčea pripao je turskom velikanu rezutlatom 68:82.

Susret aktuelnog i bivšeg šampiona Evrope počeo je emotivnim scenama i uručenjem poklona treneru turkosg velikana i nekadašnjem strategu crno-belih Željku Odbradoviću, zatim bivšem igraču Partizana Janu Veselom, kao i reprezentativcu Srbije i novoj uzdanici Fenera Marku Guduriću.

Osim prve četvrtine crno-beli su pružili dostojan otpor aktuelnom vladaru Starog kontinenta, ali je na kraju do izražaja došao kvalitet tima sa Bosfora. Mlad tim Partizana zablistao je u drugoj deonici u kojoj je rivalu prepustio svega deset poena, a dobra igra krunisana je u trećoj četvrtini kada je domaćin stigao do izjednačenja.Fenerbahče je potom zaigrao čvršće u odbrani, dok je crno-belima ponestalo snage sa poslednja dva minuta kada se odlučivalo o pobedniku.

Najefikasniji u Partizanu bio je Marinković sa 13 poena, Vilijams-Gos je dodao poena manje, a debitan Miler 9 poena. Na drugoj strani, Nanali je ubacio 18, a Tompson 13 poena.

Turski klub će u sredu nastaviti mini turneju po Srbiji prijateljskom utakmicom protiv Borca u Čačku, dok će Partizan u petak gostovati MZT-u, na startu nove sezone ABA lige.