Srbija ide na EP, remi posle drame u „Čairu“

Futsal reprezentacija Srbije je svoj povratak u Niš posle 19 godina obeležila plasmanom na naredno Evropsko prvenstvo.U pravoj karnevalskoj atmosferi u prepunom “Čairu”, “orlovi” su remizirali sa selekcijom Češke rezutlatom 4:4 revanšu baraža, ali su otišli dalje zahvaljujući pobedi u prvom susetu na terenu rivala rezutlatom 4:3

Pune tibine najveće dvorane južno od Beograda su najbolji dokaz koliko se publika sa ovih prostora uželela igre naših najboljih futsal majstora.Sjajna atmosfera nosila je naš tim i pored nešto slabijeg izdanja. Češku je samo ubedljiva pobeda ostavljala u igri, zbog toga je rival igrao ne sve ili ništa, stvorio veći broj prilika, ali nije je naš golman Miograg Aksentijević imao odlično veče, te je na kraju zaslužio ekipt igrača utakmice.

Srbije je sjano otvorila duel, golom već u drugom minutu koji je postigao Ramić, posle dobrog dodavanja Perića.Češka je od tog trenutna preuzela inicijativu, u nekim akcijama je napadaa i sa golmanom-igračem i posle sjanog duplog pasa u 13. minutu stigla do poravnanja preko Zarube.Rival je i do kraja poluvremena imalo više od igre, a naš tim zrelije šanse, najpre je zapretio Simić, šutem sa desetak metara, a potom je Kocić sa iste distane pogodio prečku.

Srbiji je očigledno prijao odmor posle kojeg je naš tim zaigrao znatno bolje.Već na startu Rajčević je podigao pubiku na noge fantastičnim golom gotovo iz “mrtvog” ugla. Činilo se da su “orlovi” zadali konačan udarac rivalu  posle novog pogodak, koji je postigao Prišić. Međutim, ponovio se scenario iz Češke kada je naš tim znatno pao u završnici meča.Česi se i ovog puta nisu predavali i uspeli da da se vrate posle dva brza gola.

Posle sjane i uigrane akcije Simić je pogodio mrežu rival i po treći put na meču doneo prednost Srbiji, međutim ni to nije bilo dovoljno protiv upornog rivala koji se izborio za egal golom na minut pre kraja.

Evropsko prvenstvo će se održati od 30. januara do 10. februara sledeće godine u Sloveniji.