Radnički strepeo za pobedu sa igračem više

Fudbaleri Radničkog ponovo su na pobedničkom koloseku.Niški tim je opravdao ulogu favorita u meču sa Javorom pobedivši pred svojim navijačima rezutlatom 1:0 u meču 11. kola Supelrige.

Da se Javor neće dobro provesti na “Čairu” postalo je jasno već na samom startu utakmice, pošto je Tripković nakon pet minuta igre dobio dva žuta kartona. Gosti su ostali sa igračem manje, ali su uspešno odolevali sve do 38. minuta kada je Radnički dobio penal, a siguran sa bele tačke bio je Pavkov.Radnički osim tog penala nije imao nijednu pravu šansu u prvom delu, a takao je bilo i u nastavku meča. Umesto da iskoriste brojčanu prednost i dupliraju rezultat, domaćin lako mogao da ostane bez celog plena. Javor je bio konkretniji tim u većini drugog poluvremana, a Amanović postao tragičar tima iz Ivanjice.Makedonac je u razmaku od tri minuta dva puta imao situaciju jedan na jedan sa golmanom Živkovićem, ali je čuvar mreže Nišlija izašao kao pobednik i sačuvao pobedu svog tima.

Osim blede igre Radničkog ovu utakmicu ubeležila su i konstantna skandirnja sa tribina “Uprava napolje”.