Real siguran, derbi Totenhemu

Mečevima u sredu stavljena je tačka na premijerno kolo u novoj sezoni Lige šampiona.Glavni favoriti za visok plasman u elitnom takmičenju su rutinski odradili svoj posao, mnoge poznavaoce fudbala iznenadila je pobeda Bešiktaša na gostovanju Portu, dok je u derbiju večeri Totenhem pred svojim navijačima savladao ekipu Dortmunda.

Početak duela na “Vembliju” obećavao je goleadu jer su u prvih 15 minuta postignuta tri gola, ipak na sledeći pogodak se čekalo do 60. minuta kada je Kejn postavio konačnih 3:1.Inače, duel je počeo odlično po igrače Totenhema, pošto su posle samo četiri minuta igre poveli golom Sona.Nije Dortmund tako lako hteo da se preda. Već u 11. minutu novajlija Jarmolenko je sjajnim udarcem poravnao rezultat, ipak samo četiri minuta kasnije Kejn je postigao svoj prvi gol na meču i vratio prednost svom timu.

Real je odbranu titule počeo pobedom pred svojim navijačima nad ekipomAPOEL-a rezutlatom 3:0 .Gosti sa Kipra nisu imali način da zaustave najboljeg igrača u Evropi Kristijana Ronalda. Portugalcu je bilo potrebno svega 12 minuta da dovede svoj tim u vođstvo, a isti igrač je i udvostučio prednoast svog tima, kada je u 51. minutu pogodio iz penala. Deset minuta kasnije u strlece se upisao i kapiten Ramos i kako se ispostavilo postavio konačan rezultat.