Šved vodio Rusiju do polufinala

Košarkaši Rusije izborili su plasman u polufinale Evropskog šampionata u Turskoj.”Zbornaja” je do velikog uspeha stigla nakon četvrtfinalnog trijumfa nad selekcijom Grčke rezutlatom 74:69.

Dok su Grci imali odbranu nad Švedom imali su i sve na svojoj strani, igru, rezultat i prednost. Najbolji igrač ruskog tima je u prvih 20 minutua ubacio svega 4 poena, dok je protivnik u jednom momentu imao 11 poena razlike. Ipak, Šved je početkom nastavka pogodio trojku i od tog trenutka se potpuno razigrao. Rusi su predvođeni svojim liderom odigrali sjajnu treću deonicu, dok su počekom poslednje otišli na sedam poena prednosti. Grci su delovali dosta istošeno, ali su skupili snagu za poslednjih nekoliko minuta i uspeli da na dva minuta pre kraja stignu na dva poena razlike. “Heleni” su potom imali dva napada za izjednačejne, međutim promašii su dva šuta za tri, dok je na drugoj stani Kostov povećao na četiri razlike i na 44 sekunde pre kraja rešio pitanje pobednika.

Odlični Šved je na kraju ubacio 26 poena,Mozgov je dodao 15, uz 10 skokova, a Fridzon 11. U Grčkoj su najefikasniji bili Kalates sa 25 i Printezis sa 19 poena.