Zvezda evrogolovima nadigrala Javor

Crvena zvezda je nastavila sa serijom pobeda u Superligi Srbije. Crveno-beli su u gostima pobedili Javor sa 2:0. Trijumf su doneli Rikardinjo u 15. i Donald u 26. minutu.

Pobeda je Zvezdi omogućila da zadrži prvu poziciju na tabeli domaćeg prvenstva. Fudbaleri trenera Vladana Milojevića u potpunosti su kontrolisali teren tokom većeg dela utakmice, a igru Zvezde krasio je jak presing i puno trčanja. Stručni štab ali i navijače sigurno raduje igra Rikardinja koji je u ovom susretu opravdao poverenje trenera, koji mu je dao veću ulogu umesto Kange koji se odmarao od dugog puta iz rodnog Gabona. Oba pogotka data su sa udaljenosti od oko 20 metara. Iako je Javor igrao nešto borbenije i angažovanije u drugom poluvremenu, to nije bilo dovoljno da se dođe čak ni do jednog pogotka protiv raspoloženih Zvezdinih fudbalera. Istakao se i čuvar mreže Javora Đogatović koji je sjajnim asistencijama sprečio da rezultat bude i ubedljiviji za crveno-bele.

JAVOR – C. ZVEZDA 0:2

STRELCI: Rikardinjo u 15. i Donald u 26. minutu.
Javor: Đogatović – Terzić, Karišik, Milović, Amanović – Kolaković, Kiković, Marčić (od 62. Cvetković), Eliomar – Asare (od 66. Sević), Tripković (od 84. Ivanovski)

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Savić, Le Talek, Rodić – Donald, Krstičić (od 86. Račić) – Srnić, Rikardinjo (od 80. Milijaš), Radonjić (od 62. Adžić)– Pešić