Sparsi u polufinalu, brejk šampiona

NBAKošarkaši Klivlenda i San Antonija izborili su plasman u konferencijsko polufinale NBA lige, Golden Stejt je napravio brejk protiv Hjustona, dok je Boston izjednačio protiv Atlante.
U duelu Sparsa i Memfisa nije bilo neizvesnosti, gosti su slavili sa 95:116 i time obezbedili plasman među četiri najbolje ekipe u Zapadnoj konferenciji. U trijumfu ekipe iz Teksasa učestvovao je i Boban Marjanović, doduše samo u četvrtoj deonici odigravši 7 minuta. Srpski centar je ponovo dokazao da zaslužuje više, a meč je završio sa 8 poena i tri skoka. U pobedničkom taboru istakli su se Kavaj Lenard sa 21 poenom i Toni Parker sa 16. U redovima Memfisa bolji od ostalih bio je Lens Stivenson sa 26 poena.
San Antonio će se u polufinalu Zapada sastati sa boljim iz duela Oklahome i Dalasa. Oklahoma ima prednost od 3:1 u pobedama.
Golden Stejt se vratio na pobednički kolosek, savladaši Hjuston u gostima rezutlatom 94:121, čime su poveli sa 3:1 u seriji. Meč je obeležila dominacija šampiona u trećoj četvrtini tokom koje su ubacili 41 poen i time prelomili utakmicu. Golden stejt je postigao 21 trojku na utakmici i tako oborio NBA rekord po broju postignutih šuteva za tri poena u plej-ofu. Međutim, ponovo je ostao bez najboljeg pojedninca Stefa Karija, koji se posle dve propustene utakmice ponovo povredio. Naime, igrajuči odbranu u provm delu Kari se nezgodno okliznuo i odmah se uhvatio za koleno, nakon čega se više nije vraćao u igru.

Karii Golden stejtNajefikasniji u pobedničkom timu bio je Klej Tompson sa 23 poena, poen manje je ubacio Andre Igudala. U redovima Hjustona najbolji je bio Dvajt Hauard sa 19 poena, a najbolje su ga pratili Džejms Harden sa 18 i Majkl Bizli sa 17.