Kanonada šampiona na premijeri

Fudbaleri Partizana silovito su krenuli u obranu trofeja na domaćoj sceni.Crno-beli su se pobrinuli da ekipa Mačve svoj superligaški povratak posle 65 godina pamti po ubedljivom porazu, rezultat meča u Humskoj glasio je 6:1.

Već do dvadesetog minuta izabranici Miroslava Đukića su imali tri gola prednosti. Bravu gostiju otklučao je Kosović u 8. minutu. Posle lepa akcije Tavambaje u 16- minutu duiplirao prednost, a samo četiri minuta kasnije u strelc se upisao i povratnik Pantić. Potom je red došao na golgetera Đurđević, koji je pogodio u 35. minutu i postavio konačan rezutlat prvog poluvremena
Mačva je igrala ofanzivno i uspela da 58. minutu preko Lazarevića iz penala ublaži prednost. Crno -beli su odgovorili desetak minuta kasnije, novim golom Tavambe, a tačku na ubedljivo izdanje šampiona stavio je rezervista Mihajlović majstorskim lobom u 85. minutu.

Sejduba Suma, najskuplje pojačanje u istoriji domaćeg fudbala, dobio je šansu u poslednjih pola časa, dok Leonarda nije bilo ni u protokolu, pa je sve izvesnije da će uskoro put Saudijske Arabije.

Partizan je ovom pobedom napravio odličnu uvertiru pred meč sa ekipom Olimpijakosa u prvom susretu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona 25. jula na istom mestu.