Ubedljiv start branioca trofeja

Najbolji vaterpolisti Srbije silovito su krenuli u odbranu trona na Svetskom prvenstvu.Snagu našeg tima osetila je selekcija Južne Afrike, a „delfini“ su sigurnom i ubedljivom igrom upisali pobedu rezultatom 21:5, u svom  premijernom meču na šampionatu u Mađarskoj.

Izabranici Dejana Savića održali su još jedan čas vatepola i dobro se zagrejali za naredne mnogo veće izazove. U meču sa Južnom Afrikom naši momci su odmah postavili stvari na svoje mesto, brzim i efikasnim napadima več posle nekoliko minuta steklu pet razlike, a topom uz sigurnu igru iz minuta u minut uvećavali razliku. Naši su dobro rasporedili golove, trostruki strelci bili su Jakšić, Aleksić i Prlainović, po dva gola postigli su Ćuk, Pijetlović, Rašović, Filipović i Mitrović, a po jednom su se u strelce upisali Mandić i Ubović.

Mnogo veći izazov naše „delfine“ očekuje u narednoj rundi nadmetanja. Rival će biti selekcija Španije, a meč je na programu u sredu od 12.10 časova.