Nemačka u finalu Kupa Konfederacija

Reprezentacija Nemačke plasirala se u finale Kupa konfenderacija, nakon što je u drugoj polufinalnoj utakmici ovog takmičenja pobedila selekciju Meksika sa 4:1. U finalu, koje se igra u nedelju, Nemačka se susreće sa reprezentacijom Čilea.

Nemci su još jednom pokazali da imaju fudbalski tim za najviše podvige. U polufinalnom duelu demonstrirali su odličan fudbal, a pobedu su najavili već početkom utakmice. Strelac prva dva gola bio je Gorecka u šestom i osmom minutu. Prednost je uvećao Verner u 59, a Fabijan je uspeo samo da ublaži poraz Meksika pogotkom u 89. minutu igre. U nadoknadi vremena konačan rezultat postavio je Junes. Nemci su od starta nametnuli svoju dominaciju na terenu, Meksikanci su pokušali da uzvrate, ali u prvom poluvremenu nisu uspeli da iskoriste nekoliko ozbiljnih prilika, što se posle pokazalo presudnim.

Finale Kupa konfederacija između Nemačke i Čilea igra se u nedelju od 20 sati.