Rim: Dominik Tim pobedio Nadala!

Dominik Tim je napravio još jedno veliko iznenađenje na turniru u Rimu. Austrijski teniser uspeo je da eliminiše Rafaela Nadala u četvrtfinalnom meču sa 6:4 i 6:3 u setovima.

Tim i Nadal odigrali su ove sezone šest mečeva, a Austrijanac je slavio u dva takva duela. Tim je iznenađenje najavio već na početku meča, a do brejka je došao u prvom gemu. Austrijski teniser agresivno je igrao i u nastavku, a Španac je delovao potpuno nemoćno, što potvrđuje i rezultat 4:1, posle kog je Nadal ipak uspeo malo da popravi igru, ali ne dovoljno da preokrene u prvom setu. U drugoj deonici susreta na terenu je ipak bilo dosta dramatičnije. Oba tenisera imala su svoje momene, pa je igra bila prilično izjednačena, sve do sedmog dema drugog seta u kojem je Tim pokazao da ipak može do pobede, što se i desilo posle sat i 51 minut, koliko je trajao meč.