Đoković u četvrtfinalu turnira u Rimu

Novak Đoković je u četvrtfinalu masters turnira u Rimu. Srpski teniser je do ovog plasmana došao pobedom nad Špancem Robertom Bautistom Agutom, kojeg je dobio sa 2:0 u setovima.

Ovo je bio sedmi susret Đokovića i Agute i šesti trijumf našeg tenisera. Meč je trajao sat i 41 minut, a obeležila ga je puno bolja igra Đokovića od one koju je pokazao u duelu sa Britancem Bedeneom, na početku takmičenja. Novak je bio prilično siguran na svoj servis tokom prvog seta, a do prvog brejka došao je u sedmom gemu. Posle toga je sprečio Agutu da uzvrati, a onda i poveo sa 5:3, a prednost je sačuvao do kraja prve deonice meča. U drugom setu Novak je ponovo pokazao kvalitetnu igru, uspeo da napravi brejk za prednost od 3:1, ali je njegov protivnik posle toga zaigrao borbenije i uspeo da izjednači, zbog čega je drugi set ušao u neizvesnu završnicu. Veća koncentracija na kraju donela je srpskom teniseru pobedu i plasman među osam najboljih tenisera u Rimu.