Partizan od ambisa do pobede

Košarkaši Partizana slavili su na gostovanju Spartaku rezultatom 75:82 u meču 4. kola Superlige.Crno-beli su ponovo imali trnovit put do trijumfa, suočili su se sa veoma motivisanim rivalom, ali je dobra igra u trećoj deonici presudila u korist gostiju.

Spartakj e poveo sa 9:2, a zahvaljujući pre svega Jeleniću i Kesaru prednost je početkom druge doenice dostigla dvocifrenu prednost, koja je iznosila i 17 razlike.U Partizanu u prvih 20 minuta nije bilo raspoloženog, međutim veliki minus pokrenuo je tim Aleksanra Džikića.Partizan je u nastavku stegao odbranu i zaigrao angažovanije što je brzo dalo rezultat.Crno-beli su serijom 17:3 sredinom trećeg perioda preuzeli kontrolu i vođstvo. Potom su zaigrali još sigurnije, a trojka Ratkovice na četiri minuta pre kraja za plus 10 stavila je tačku na meč u Subotici.
Partizan su predvodili Birčević sa 21 poenom, Pot sa 16 i Ratkovica sa 15 koševa.Kesar je bio najefikasniji kod domaćih sa 25 poena, dok je Jelenić ubacio 21.