Vicešampion krenuo pobedom, Boston ponovo siguran

Golden Stejt je trijumfalno otvorio polufinalnu seriju Zapada protiv Jute.Voriorsi su upisali rutinsku pobedu pred svojim navijačima rezutlatom 106:94.
Već posle prvog poluvremena visesampioni su stekli dvocifrenu prednost. Juta je na startu treće deonice uspela da se približi na minus sedam, ali su domaći ponovo dodali gas i sve dileme rešili početkom poslednjeg kvartala, serijom 10:0.
Najefikasniji kod pobednika bio je Kari sa 22 poena, Durent i Grin su dodali po 17, a Tompson 15.U tadoru Jute Gober, Hejvard i Hud su ubacili su po 12.
Mnogo više neizvesnosi bilo je u duelu između Bostona i Vašingtona, koji su domaći rešili tek posle produžetka i poveli sa 2:0 u polufinalu Istoka.
Gosti su imali poslenji napad i šut za pobedu, ali su usledila dva promašaja.Kazna ih je stigla u dodatnih pet minuta, gde su pole početne trojke postigli još svega dva poena.Pobednike je predvodio Tomas koji je ubacio čak 53 i upisao rekord karijere u plej-ofu, ujedno i drugi najbolji učinak u plej-of istoriji Seltiksa.  Kod Vašingtona Vol je postigao 40 poena uz 13 skokova, dok je Moris ubacio 16.