Poraz Đokovića: Srpski teniser završio takmičenje u Monte Karlu

Novak Đoković je takmičenje na turniru u Monte Karlu završio u četvrtfinalu. Bolji od srpskog tenisera bio je Belgijanac David Gofan koji je meč dobio u tri seta, rezultatom 2:6, 6:3 i 5:7.

Ovo je bio šesti susret Gofana i Đokovića i prva pobeda za Belgijanca. Za trijumf mu je bilo potrebno nešto više od dva i po sata. On je već na startu meča napravio brejk protiv Novaka, koji je u prvom setu pokazao slabu igru. Tokom prve deonice Gofan je još jednom uspeo da oduzme servis protivniku, da bi u drugom setu Novak pokazao nešto bolju igru. Iako je rival nastavio sa agresivnom igrom na terenu, Đoković je u ovom delu meča imao više sampouzdanja, pa je uspeo da izjednači u setovima. U odlučujućem segmentu Novak na startu oduzima servis Gofanu, što ipak nije bilo dovoljno da pobedi borbenog protivnika. Đoković nije uspeo da iskoristi čak tri situacije za brejk, što je u završnici uspelo belgijskom teniseru.

U polufinalu David Gofan igra sa boljim iz meča Švarcman – Nadal.