Tri pobede domaćina

Sve tri utakmice sinoćnog programa u plej-ofu NBA lige završene su pobedama domaćina.Hjuston je upisao novu pobedu na svom terenu u duelu sa Oklahomom, ovog puta sa 115:111 i poveo sa 2:0 u seriji. Ekipi Tandera nije pomogla nova neverovatna partija Rasela Vestbruka koji je upisao novi tripl-dabl. Postigao je 51 poen što je najveći broj ponea koje je upisao jedan vlasnik tripl-dabla u plej-ofu NBA lige, uz to je zabeležio i 13 skokova i 10 asistencija. Međutim, pogodio je samo 4 šuta u poslednoj četvrtini, kada je Hjuston uspeo da se vrati iz dvocifrenog minusa i serijom 10:0 dobije utakmicu. Zvezda Oklahome nije imala podršku ostatka tima, o čemu svedoči podatak da je drugi po učinku bio Robinson sa svega 12 poena. Hjustona je, po običaju, predvodio bio Harden sa 35 poena, a pratili su ga Gordon sa 22 i Vilijams, koji je dodao poen manje.

Golden Stejt je udvostručio prednost u duelu sa Portlandom, ubedljivom pobedom na svom terenu rezutlatom 110:81.Voriorsi su dobrom odbranom neutralisali glavne poluge Blejzersa, pošto su MekKolum i Lilard ubacili zajedno 23 poena. Domaći su i pored izostanka Durenta odigrali odlično i u napadu, ravnomerno su raspodelili minutaži i poene i čini se stekli nedostižnu prednost u borbi za naredni fazu u plej-ofu. Kari je postigao 19, Tompson 16, MekGi 15, a Klark 13 poena.
Vašington je takođe stekao prednost od 2:0 protiv Atlante, zahvaljujući pobedi na svom terenu rezutlatom 109:101 .

Golden Stejt – Portland 110:81 (2:0)
Hjuston – Oklahoma 115:111 (2:0)
Vašington – Atlanta 109:101 (2:0)