Radnički bez rešenja za dominantni Partizan

Derbi utakmica 28. kola Superlige Srbije između Radničkog i Partizana pripala je fudbalerima beogradskog kluba koji su upisali pobedu rezultatom 2:0.

Očekivalo se da će niški tim pružiti ozbiljniji otpor sa svom Čairu, međutim samo dve dobre situacije pred golom rivla nisu bile dovoljne da se ugrozi serija nepobedivosti Partizana koja sada iznosi 24 meča u svim takmičenjima.

Samo pukom srećom nišlije nisu kapitulirale u prvih 20 minuta meča. Crno-beli su opseli polovinu rivala i svaki njihov napad je bio ozbiljna pretnja po gol domaćina.
Nekako je niški tim uspeo da izdrži nalete i uskori jak ritam rivala, ali daleko od toga da je igrao opuštenije.Novu šansu Partizan je imao u 32. minutu preko Đurđevića, ali je golman Zogović u poslednjem trenutku izbacio loptu u korner.Samo nekoliko minuta kasnije Radnički je stvorio najbolju šansu na meču.Travančić se probio sa desnog boka, nasmestio se na udarac, ali je napravio potez više i prebacio gol.Crno-beli nisu ostali dužni, ipak ni minjevita kontra u 40. minutu nije urodila plodom, a verovatno čist pogodak Partizana sprečio je Perendija presecanjem pasa ka Tavambi.

Prvi sekundi nastavka duela doneli su nove muke odbrani domaćina, a Đurđević je ovog puta imao dve vezane kolosalne šanse. U prvom navratu golman Zogović je neverovatnom paradom osujetio pokušaj centarfora crbo-belih, dok je u drugom šutirao tik pored stative.Radnički je uzvatio solidnim pokupajem Kojića, ali  time nije uspeo da uspori rivala koji je blizu postizanja gola bio i u 53. minutu.Gosti su nastavili da diktiraju tempo, a Đurđević je konačno uspeo da probije led.Igrao se 69. minut kada je napadač crno-belih naplatio promašaje i doveo svoj tim u vođstvo.Trener domaćina Milan Rastavac je reaogovao uvođenjem ofanzivnog Apostolovića, ipak Radnički nije uspeo da sastavi redove i veže nekoliko napada.Sa druge strane, Partizna je nastavio sa upešnim diktiranjem tempa, a tačku na ovoj duel stavila je majstorijom Leonarda u samoj završnici za konačnih 2:0

Radnički je posle osmog poraza u sezoni pao na šesto mesto na tabeli i ostao na 43 boba. Partizna je i dalje na šest bodova zaostatka za liderom Crvenom zvezdom koja je pre duele u Nišu upisala trijumf pred svojim navijačima savladavši Spartak rezutlatom 2:1.Trijumf crvno-belih navavio je Vijaklija već u drugom minutu susreta, a isti igrač je i overio pobedu svog tima golom u 59. minutu.Pet minuta ranuije Subotičani su stigli do poravnanja golom Ivanovića.