Pobeda Zvezde u meču sa puno golova

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima Čukarički sa 4:3, u 27. kolu Super lige Srbije. Zvezda je pobedom sačuvala šest bodova prednosti na vrhu tabele u odnosu na Partizan, koji je u subotu pobedio Voždovac 4:0.

Crveno-beli su u četiri navrata vodili, a Čukarički je uspevao da stigne prednost. Strelci za goste bili su dva puta Ričmond Boaći, kao i Aleksandar Luković iz penala i Dušan Andjelković za konačan rezultat. Golove za Čukarički postigli su Ognjen Ožegović iz penala i Asmir Kajević i Aleksandar Jevtić.

Domaćin je utakmicu na Banovom brdu počeo veoma agresivno, ali je Zvezda ipak stigla do prednosti i to iz prve prave prilike na utakmici. Zvezda je nakon vodećeg gola uspostavila ravnotežu i u 16. minutu duplirala je prednost. U finišu prvog dela igre Čukarički je uspeo da smanji zaostatak i to iz jedanaesterca koji je u 43. minutu skrivio Dušan Andjelković. Početkom drugog poluvremena, odnosno u 47. minutu Čukarički je stigao do izjednačenja. Delovalo je u tim trenucima da Zvezda ne može da pronadje svoj ritam, ipak crveno-beli su u 54. minutu stigli do nove prednosti. Domaćin je nakon 15 minuta uspeo da uzvrati i ponovo dodje do izjednačenja, a ovaj put strelac je bio Jevtić koji je uhvatio volej posle centaršuta Saše Jovanovića s levog boka. Čukarički je u 73. minutu imao odličnu priliku da dodje do preokreta, Ožegović je posle dubinske lopte bio sam ispred Manojlovića, ali je njegov pokušaj otišao malo pored gola. Crveno-beli ipak su u finišu utakmice ipak stigli do novog gola, pre svega zbog slabe reakcije odbrane Čukaričkog.