Partizan bolji od Rada, incidenti posle utakmice

Partizan je pobedio Rad u prvom kolu prolećnog dela Superlige Srbije. Crno-beli su na Banjici slavili sa 1:0, a strelac je bio Uroš Đurđević u 55. minutu.

Prvo poluvreme prošlo je u brojnim prekidima igre, gde publika nije imala priliku da uživa u previše atraktivnom fudbalu. Ostaće upamćen promašaj Đurđevića i velika šansa igrača Rada Lutovca, kojem je golman Partizana uspeo da odbrani šut. U drugom delu viđena je bolja igra crno-belih, a dosta uzbuđenja bilo je i posle pobedonosnog gola, kada je Drinčić za Rad pogodio stativu.

Posle utakmice došlo je i do incidenta i koškanja na terenu, zbog uvredljivog transparenta navijača Rada koji je posebno pogodio fudbalera Partizana Evertona.
Partizan je ovom pobedom sa tri nova boda ostao na šest bodova zaostatka za vodećom Crvenom zvezdom.