Zvezda preslišala Cibonu

Košarkaši Crvene zvezde vratili su se na pobednički kolosek. Crveno – beli savladali su pred svojim navijačima ekipu Cibone rezultatom 69:56, u meču 22. kola ABA lige.

Gosti iz Hrvatske bili su ravnopravan rival samo u prvom delu prve četvrtine. Izabranici Dejana Radonjića su potom dodali gas i serijom koševa stigli na plus devet nakon prvih deset minuta igre.Domaći su nastavili u istom ritmu, pa su uz čvrstu igru u odbrani i efikasnim rešenjima u napadu iz minuta u minut uvećavali razliku, koja je u 25. minutu iznosila maksimalnih +20 poena. Posle toga je došlo do manjeg opuštanja u igri, ali je domaći tim odgovorio na seriju protivnika i sprečio naizvesnu završnicu. Trener Radonjić je ravnomero podelio minutažu, što se osetilo i u košgeterskom učinku.Prednjačili su Kuzmić i Mitrović sa po 12 poena, dok je Volters dodao 11. Kod gostiju nije bilo dvocifrenih, po devet poena imali su Marineli i Gospić.
Zvezda će u narednoj nedelji gostovati Karpošu, a potom nastupati na finalnom turniru Kupa Radivoja Koraća.