Zvezda rutinski za nastavak niza

Košarkaši Crvene zvezde produžili su trijumfalni niz u ABA ligi. Do 19. trijumfa u isto toliko utkamica u regionu, crveno-beli su stigli savladavši na gostovanju ekipu Igokee rezultatom 68:77.
Iako se domaći tim dobro držao, pa čak i vodio 42:39 početkom drugog poluvremena, nije imao snage da napravi senzaciju.Upravo je to vođstvo Igokee nateralo igrače aktulenog šampiona da ubace u višu brzinu.Dženkins je trojkom poravano rezultat, a njegov koš je započeo seriju gostiju koja se zaustavila na 13:0 za prvu dvocifrenu prednost na meču. Izabranici Dejana Radonjića su u nastavku diktirali tempo i uspešno odbili sve pokušaje rivala da uvede meč u neizvestan finiš.

Glavni akter nove pobede bio je Simonović koji je postigao 22 poena, uz samo dva promašena šuta iz igre.Dvocifreni su bili i Belica sa 11 i Volters 10 poena.U Poraženom timu Radivojević postigao 18 poena.
Zvezda u nardnom kolu dočekuje Mornar i ukoliko ne dozvoli iznenađenje izjednačiće sopstveni rekord ABA lige u broju uzastopnih pobeda na startu sezone. Inače, Branilac titule doživeo je poslednji poraz u ovom takmičenju na gostovanju Partizanu 25. januara 2016, i do sada je vezao 29 uzastopnih pobeda.