Vučić

Đoković izgubio titulu u Melburnu

Novak Đoković neće odbraniti titulu na Otvorenom prvenstvu Australije. Srpski teniser je u drugom kolu takmičenja izgubio od Denisa Istomina sa 6:7, 7:5, 6:2, 6:7 i 4:6.

Meč je trajao četiri sata i 54 minuta. Prvi set rešen je u taj-brejku posle velike borbe, a Đoković nije uspeo da iskoristi dve set lopte, pa je Istomin posle tri vezana brejka dobio ovu deonicu sa ukupno 10:8. U nastavku Novak spašava dve set lopte i izjednačuje, a puno lakše je došao i do povoljnog rezultata u trećoj deonici. Posebno neizvesno bilo je u poslednja dva seta, ali je posle puno drame Istomin uspeo da napravi senzaciju i izbaci drugog nosioca takmičenja i aktuelnog prvaka Melburna. U trećem kolu uzbekistanski teniser igra sa Špancem Bustom, koji je izbacio Kajla Edmunda.

ISTOMIN: NAJVEĆA POBEDA U MOJOJ KARIJERI

Nakon velikog uspeha u meču sa Đokovićem Istomin nije krio oduševljenje, a pobedu je proglasio najvećom u njegovoj dosadašnjoj karijeri.

„Meč je bio fizički naporan, bilo je veoma teško u prvom setu, ali nekako sam uspeo da izdržim sve to, zaista nisam siguran kako. Ovo je svakako najveća pobeda u mojoj karijeri, mnogo mi znači, konačno sam to mogao da osetim i vidim da sa njima mogu da igram na istom nivou“, rekao je Istomin posle meča.