Đoković ispao sa turnira u Parizu

FoNet/AP-TENIS-DJOKOVIÆ

Srpski teniser Novak Đoković ispao je sa daljeg takmičenja na masteru u Parizu. Đoković je u četvrtfinalu izgubio od Marina Čilića sa 6:4 i 7:6. Ovaj poraz ne znači samo da naš teniser nije odbranio titulu na ovom turniru osvojenu prošle godine, već gotovo je izvesno i da će izgubiti prvo mesto na svetskoj rang listi. Da bi se to desilo, Đokovićevom najvećem konkurentu Endiju Mareju dovoljno je samo da se plasira u finale mastersa.

Đoković je protiv Čilića odigrao još jedan meč sa promenjivim kvalitetom, ali je to u ovom slučaju donelo i poraz. Novak je u drugom gemu prvog seta ispustio servis, pokušao da preokrene situaciju na terenu u svoju korist, ali mu to Čilić odličnom igrom nije dopustio. Hrvatski teniser u desetom gemu dolazi do brejka i pobede u prvom setu. Druga deonica meča počela je sa propuštenim šansama na obe strane. Velika borba vodila se u završnici. Đoković je u 12. gemu spasao dve meč lopte, ali u taj-brejku jednostavno nije bio na visini zadatka, pa je bolja igra Čiliću donela veliku nagradu i pobedu nad, još uvek najboljim teniserom sveta.