Zvezda srušila Barselonu

Mesto: Beograd Datum: 30.09.2016 Dogadjaj: SPORT/KOŠARKA - utakica košarkaške ABA lige  Crvena Zvezda - MZT Skoplje Licnosti:

Košarkaši Crvene zvezde upisali su drugu vezanu pobedu u Evrligi.Crveno-beli su savladali u Areni ekipu Barselone rezultatom 76:65.
Sjajni Marko Gudirić i njegov imenjak Simonović i besprekorna igra u odbrani doneli su našem predstavniku u elitni prvo slavnje na domaćem terenu u novoj sezoni.
Gosto su epitet favorita opravdali smao u prvih 10 minuta , kada su zahvaljujući Olesonu stekli 7 razlike.Barsa je još samo nekoliko minuta držala konce igre, a onda je krenula kanonada domaćeg tima.Čudesnih pet minuta tokom kojih su košarkaši Zvezde pogađali iz svih pozicija i kreirali seriju 18:0 stavila je tačku na ovj duel.
Nastavak je doneo pametnu i sigurni igru crveno-belih pod oba koša, ne dozvolivši da imse ponovi epilog iz prvog kola protiv Darušafake.Igrać utakmice Gudurić je ubacio 21 poen, Simonović dodao 13, a Bjelica 12 poena. U redovima Barselone samo dvojica igrača sa dvocifrenim učinkom, Oleson je ubacio 15, a Klaver 12 poena.Za evroligaše nema odmora, več u petak na programu je naredno kolo u kome će Zvezda gostovati Panatinaikosu.