Zvezda srušila Galtasaraj usred Istanbula

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u dramatičnoj završnici ekipu Galatasaraja i to usred Istanbula. Crveno-beli su slavili sa 85:83, a tokom većeg dela ovog evroligaškog meča dva tima su vodila veliku borbu, pa je čak i prvo poluvreme završeno nerešenim rezultatom, odnosno sa 47:47. Pobedu je doneo Jović koji je pogodio prvo slobodno bacanje, drugo namerno promašio, pa Galatasaraj nije imao dovoljno vremena da uzvrati.

galatasaraj-zvezda

Galatasaraj je igrao žestoko u uvodnim minutima meča, pa je u jednom trenutku imao prednost od 12:3. Rezultatski priključak sjajnom igrom omogućio je Simonović. Usledio je novi pritisak Galatasaraj, pa su domaći košarkaši imali i dvocifrenu prednost na kraju prve četvrtine. U nastavku izabranici Dejana Radonjića uspevaju u potpunosti da se vrate u meč. Usledila je i serija od 8:0, pa su crveno-beli po prvi put i poveli u susretu. U drugom poluvremenu još sigurnija igra Zvezdinih košarkaša, koji su povećavali vođstvo. Pred odlučujuću četvrtinu Galatasaraj nekako uspeva da se rezultatski izvuče iz krize, što je u nastavku donelo igru koš za koš. Završnicu je obeležila nervozna igra na obe strane, ali su crveno-beli u ovim minutima ipak uspeli bolje da se snađu, što im je na kraju donelo i mora se priznati, sasvim zasluženo slavlje.

Crvenoj zvezdi je ovo prva pobeda od starta nove sezone Evrolige.