Mladi fudbaleri pobedili Irsku

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Irsku sa 3:2 u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj. Naša nacionalna selekcija za igrače do 21 godine starosti izborila je ovom pobedom drugo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi i blizu je da izbori siguran baraž za Evropsko prvenstvo.

mladi fudbaleri Uros DjurdjevicDvostruki strelac za Srbiju bio je Uroš Đurđević, dok je gol dao i Darko Lazić. Za Irski tim golove su postigli O’Dauda i Šon Megvajer. Srbija je povela preko Đurđevića u 12. minutu, prednost je udvostručio Lazić u 65, dok je vođstvo smanjio Dauda tri minuta kasnije. Pobedu Srbije potvrdio je Đurđević iz jedanaesterca u 72. minutu igre, a Irska je uspela samo da smanji prednost devet minuta pre kraja regularnog dela.

Fudbaleri selektora Tomislava Sivića sa Irskom igraju ponovo 7. oktobra, posle čega je u našoj kvalifikacionoj grupi preostao još i susret sa Slovenijom u kojem će naši mladi fudbaleri biti domaćini.