Vojvodina ispustila pobedu protiv favorizovanog Dinama

Malo je nedostajalo fudbalerima Vojvodine da sa velikom prednošću i pobedom čekaju revanš utakmicu sa Dinamom iz Minska, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Vojvodina - DinamoVojvodina i Dinamo igrali su u prvom susretu nerešeno, a utakmica je završena rezultatom 1:1. Prvi su do gola stigli domaćini preko Babića u 29. minutu. Vođstvo je došlo kao nagrada za sav trud i dobru igru na terenu koju je Vojvodina pokazala u prvom poluvremenu. Treba istaći da je prednost u tom delu meča mogla da bude i veća, da je bilo malo više sreće u prilikama koje su Novosađani gradili pred golom rivala. Inicijativa Vojvodine nastavila se i u drugom poluvremenu ali su gosti uspeli da izjednače sedam minuta pre kraja susreta. Strelac gola vrednog zlata za Beloruse bio je Budnik.