Nole posle preokreta u osmini finala

Novak Đoković izborio je plasman u osminu finala Vimbldona, pošto je u trećem kolu savladao Britanca Kajla Edmunda sa 3:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:2 i 6:4.

Ljubimac domaće publike je odlično ušao u meč. Tokom prvog seta igra igrao je kao u transu i bio dominantan, a sve je krunisao brejkom u sedmom gemu, na šta Đoković nije imao odgovor.

Ipak, Novaka nije poremetio izgubljeni set, u drugom je uzvratio istom merom i rutisnki stigao do izjednačenja.

Taj detalj je dodano motivisao našeg tenisera. Kako je meč odmicao, Đoković je igrao sve bolje, što se pogotovo videlo u trećem setu, kada je stigao i do rezultatskog preokreta

Četvrti set bio je poslednja prilika za Edmunda da vrati neizvesnost i ponovo uzdrma Novaka, ali mu to naš teniser nije dozvolio. Nole je kod rezultata 4:4 napravio klučni brejk i u narednom gemu odservirao za pobedu.

Novakov sledeći rival biće ruski teniser Karen Kačanov.