Brazil rutinski do četvrtfinala

Fudbalska reprezentacija Brazila igraće u četvrtfinalu Svetskog prvenstva. Do osam najboljih selekcija na Mundijlau u Rusiji, petostruki šampion planete je stigao posle pobede nad Meksikom rezultatom 2:0.

“Karioke” su završile posao posle mnogo bolje i konkretnije igre u drugom delu meča golovima Nejmara u 51. i Firminja u 88. minutu susreta.

Meksiko ni u petom meču na Svetskim prvenstvima nije uspeo da postigne gol protiv Brazila. Međutim, bili su na dobrom putu tokom prvog dele igre. Tada su izabranici Huana Karlosa Osorija pružili odličan otpor favorizovanom rivalu, na momente čak bili i bolji rival, a tome svedoči podatak du su imali veči broj dodavanja u protivničkom šesnaestercu.

Ipak, sve se promenlo u nastavku. Brazilci su krenuli daleko ofanzivnije, Kutinjo je promašio kolosalnu šansu, ali je pole svega nekoliko minuta Nejmar bio na pravom mestu posle centaršuta Vilijana. Meksiko je potom sve karte bacio na napad i rizikovao da primi gol iz kontre. To se upravo dogodilo u samoj završnici, kada je Nejmar odlično prošao po desnoj strani, a Firminjo ispratio akciju i overio pobedu svog tima.

I ovog puta se pokazalo da jeosmina finala slaba tačka Meksikanaca na Mundijalima, dok je Brazil overio svoj sedmi uzastopni plasman u četvrtifnale.