Ispala i Ronaldova Portugalija: Kavani doneo pobedu Urugvaju

Fudbalska reprezentacija Urugvaja uspela je da se plasira u četvrtinu finala Svetskog prvenstva i to tako što je u direktnom duelu eliminisan još jedan favorit sa Mundijala – selekcija Portugalije. Urugvajci su duel dobili sa 2:1, a meč je sigurno obeležio Edinson Kavani kao dvostruki strelac za Latinoamerikance.

Jedini i za plasman nedovoljan gol za reprezentaciju Portugalije postigao je Pepe. Iako se očekivalo da bi Ronaldo ponovo mogao da bude presudni fudbaler utakmice, ulogu mu je preoteo Kavani iz rivalskog tima. Ronaldo je istina odigrao dobro, ali i ispod svojih mogućnosti, pa su fudbaleri Urugvaja uspeli da ga dobro čuvaju. Nakon ispadanja Argentine ranije istog dana, praktično se može reći da su dva najbolja fudbalera sveta završila takmičenje na Svetskom prvenstvu već u osmini finala.

Od početka utakmice Urugvaj je ostavio bolji utisak, a ostaće upamćena i majstorska akcija Kavanija i Suaresa, možda i najlepša viđena na svim dosadašnjim utakmicama Mundijala. Nakon što je Kavani u pomenutoj situaciji doneo vođstvo u sedmom minutu, Portugalija je pokušavala da izjednači, što je na kraju i uspela propustom odbrane Latinoamerikanaca koji su Pepea ostavili samog. Grešku posle toga prave portugalski fudbaleri, što je iskoristio Nandes, prosledio loptu Kavaniju, koji nije oklevao za novo vođstvo i veliku pobedu svog tima.

Urugvaj u četvrtfinalu igra sa Francuskom koja je ranije u utakmici punoj preokreta i uzbuđenja pobedila Argentinu.

Urugvaj – Portugal 2:1
Kavani 7, 62 – Pepe 55

Urugvaj: Muslera – Kaseres, Himenes, Godin – Nandes, Vesino, Bentankur, Toreira, Laksalt – Suares, Kavani.

Portugal: Patrisio – Pereira, Pepe, Fonte, Gereiro – A. Silva, Karvaljo, B. Silva, Žoao Mario – Gedeš, Ronaldo.