Francuska slavi Mbapea: Sedam golova, preokreti i na kraju poraz Argentine

Francuska je izbacila Argentinu sa daljeg takmičenja na Svetskom prvenstvu. U utakmici punoj preokreta i uzbuđenja, francuska reprezentacija pobedila je sa 4:3, a junak ovog tima je svakako Kilijan Mbape.

Iako je Argentina imala inicijativu, trikolori su prvi poveli golom Grizmana iz penala u 13. minutu. Južnoamerička ekipa posle toga pojačava napad, što je uskoro dalo rezultat u vidu izjednačenja Anhela Di Marije u završnici prvog poluvremena, odnosno u 41. minutu. Preokret za Argentinu režirao je Merkado u 48. Francuska se nije predala, a drugo poluvreme duela obeležio je Kilijan Mbape sjajnom igrom. Mladi fudbaler je izjednačenje i novo vođstvo doneo golovima u 64. i 68. minutu. Sve što su Argentinci uspeli posle ovakvog šoka bio je, ispostavilo se na kraju, utešni gol Aguera u drugom minutu nadoknade vremena.

Ovakav ishod posebno je teško pao jednom od najvećih fudbalera svih vremena Lionelu Mesiju i nekolicini njegovih vršnjaka u reprezentaciji Argentine. Mesi je ispadanjem u osmini finala Mundijala u Rusiji praktično ostao bez šanse da osvoji najvažniji trofej u fudbalu, pa tako neće takozvanom „Boginjom“ krunuisati sjajnu karijeru.

Francuska – Argentina 4:3 (1:1)
(Grizman 13p, Pavar 58, Mbape 64, 68 – Di Marija 41, Merkado 48, Aguero 90+2)

Francuska: Loris – Pavar, Varan, Umtiti, Lukas Ernandes – Kante, Pogba – Mbape (Tovan 89), Grizman (Fekir 83), Matuidi (Toliso 75) – Žiru

Argentina: Armani – Merkado, Otamendi, Roho (Facio 46), Taljafiko – Peres (Aguero 66), Masćerano, Banega – Pavon (Meza 75), Mesi, Di Marija