Sevilja eliminisala Junajted, a Roma Šahtjor

Fudbaleri Sevilje pobrinuli su se za veliko iznenađenje u osmini finala Lige šampiona. Španski tim eliminisao je Mančester junajter pobedom na “Old Trafodu” rezultatom 2:1.U drugoj utakmici večeri, prolaz među osam najboljih obezbedila je Roma savladavši na svom terenu Šahtjor rezultatom 1:0.

Tim Sevilje utišao je crveni deo Mančestera. Ekipa Žozea Murinja je imala dosta toga na svojoj strani, dobar rezutlat iz prvog dela, domaći teren i inicijativu, ali ne i igru koja vodi do pobede.

Junajted je od početka pritiskao rivala ali je u većem delu meča samo kružio oko kaznenog prostora Španaca. Sa druge strane, Sevilja je pretila iz prekida, a ključan trenutak utakmice bila je odluka gostujućeg trenera Montele da u igru uvede Ben Jedera. Upravo je ovaj igrač režirao veliku pobedu svoje ekipe. Francuski napadač je u 74. minutu realizovao sjajnu akciju svog tima, dok je posle svega četiri minuta odlično reagovao posle kornera i drugi put na meču matirao golmana De Heu.

Tim našeg Nemanje Matića je uspeo da prepolovi prednost preko Lukakua u 84. minutu, međutim za više od toga nije imao ni vremena ni snage.

Roma je minimacem ispratila Šahtjor, i taman toliko joj je bilo dovoljno za elinminaciju rivala, koji je u prvom meču slavio sa 2:1.

Italijanski tim je dugo vremena tražio ključ za veoma disciplinovanu odbranu gostiju i na kraju iskoristio jedinu grešku defanzive Ukrajinaca. Igrao se 52. minut kada je Strotman poslao idelanu loptu u prostor, a Džeko je kroz noge golmanu smestio loptu u mrežu. Romino vođstvo bilo je daleko od sigurnog, međutim posao italijanskoj ekipi itekako je olakšao direktan crveni karton Ivana Ordeca u 79. minutu.