„Kraljevi“ kaznili „svece“, „petarda“ u Portu

Fudbaleri Real Madrida savladali su ekipu Pari Sen Žermena sa 3:1 u prvom meču velikog derbija osmine finale Lige šampiona, dok je Liverpul prebrodio sve brige posle gostovanja Portu gde je slavio sa više nego ubedjivih 0:5.

Meč na “Santrago Bernabeu” doneo je preokret domaćeg tima, a junak Madriđana, po ko zna koji put, postao je Kristijano Ronalno, koji je izjednačio i preokrenuo rezultat.

Posle serije šansi na obe strane Parižani su prvi zatresli mrežu rivala, preko Rabiota u 33. minutu. Gosti su zaista delovali siguno na terenu, međutim malom nepažnjom u odbrani vratili su rivala u igru. Igrao se finiš prvog dela kada je Real dobio penal, a siguran sa bele tačke bio je Ronaldo.

Ovaj pogodak nije podigao igru izabranika Zinedina Zidana, gosti su bili dominantniji u na terenu, međutim nisu znali da iskorisre svoje šanse, što su na kraju skupo platili. Trenutak velikog preoktera dogodio se u razmaku od 83. do 86. minuta, Ronaldo je najpre pogodio za vođstvo “kraljeva”, a potom je Marselo zapečatio sudbinu “svetaca” na ovom meču.

Meč na “Dragau” nije doneo neizvesnost. Liverul je slomio otpor Porta sa dva brza gola u drugoj polovini prvog dela, kada su pogodili Mane i Salah.

Tim sa “Enfilda” je u nastavku bio još ubedljiviji, odlični Mane je postigao još dva pogotka , a u strelce se upisao i Firminjo. Portugalci su videli “petardu” posle koje će imati samo turistički odlazak na revanš.