Teo se vratio i odlučio pobednika

Miloš Teodosić je na spektaularan način obeležio svoj povratak na teren. Srpski plej je zaigrao posle više od dva meseca pauze i odmah doneo pobedu svojim Los Anđeles Klipersima. Zahvaljujući trojkama našeg reprezentativaca u finišu utakmice tim iz “grada anđela” savladao je na svom terenu ekipu Toronta rezultatom 96:91. Trener domaćina Dok Rivers je na šest minuta pre kraja utakmice vratio kapitena „orlova“ u igru, a ovaj odmah, trojkom – smanjio zaostatak Klipersa na 77:81. Ovaj pogodak je u potpunosti pokrenuo domaću ekipua, a Teo je klučnu ulogu odigrao na 40 sekundi pre kraja, kada je još jednom trojkom odveo svoj tim na nedostižnih 91:87. Ipak, nije sve bilo idealno u igri našeh reprezentativca. Pre ovih trojki, Teodosić je promašio čak sedam šuteva za tri poena, a prosto neverovatno zvuči podatak da tokom 20 minuta u igri nije upisao nijednu asistenciju.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Lu Vilijams i Montrezl Herel sa po 17 poena, Ostin Rivers dodao je 15, dok je Deandre Džordan pored 14 poena imao i 17 skokova.

Kod gostiju iz Kanade, koji su pre ovog meča imali niz osd šest uzastopnih pobeda, najviše se istakao Jonas Valančunas sa 23 poena i 15 uhvaćenih lopti.

La Klipers – Toronto 96:91
Golden Stejt – Portland 111:104
Memfis – Majami 82:107
Oklahoma – Šarlot 103:116
Hjuston – Nju Orleans 130:123
Čikago – Boston 108:85