Kraj Zvezdine serije

Meč košarkaša Crvene zvezde i Efesa stavio je tačku na čudesnu seriju pobeda našeg predstavniika u Evroligi.Turski tim odneo je pobedu iz dvorane „Aleksandar Nikolić“ rezultatom 72:86 , u meču 21. kola elitnog takmičenja.

Za razliku od prethodnih mečeva, crveno -beli su sa dosta grča ušli u duel. Priključak su uhvatili sredinom deonice, a onda uz nešto bolji finiš obezbedili plus šest.Turski tim je nije dopustio Zvezdi da se razigra.Usledili su žuti minuti u igri našeg tima, dok je Efes zahvaljujući Braunu preokrenuo tok meča i stigao do dvocifrene prednosti. Zvezdina odbrana i dalje nije uspevala da se konsoliduje, o čemu svedoči podatak da je tokom druge četvtine primila 31 poen, za konačnih 47:36 na poluvremne.Nastavka meča nije promenio sliku na terenu, Efes je i dalje dominirao, koristio greške rivala i stigao do maksimalnih 18 razlike.Tajmaut trenera Radonjića delovao je pozitivno na ekipu koji je dodatno podigla minijatura Dženkisa.Njegovim dva i po minuta pre kraja treće četvrtine, domaći su prišli na 50:56. Ipak, kako se ispotavilo to je bio poslednji pokupaj crveno-belih da se izvuku iz neugodne situacije i okenu meč u svoju korist.U prva tri minuta poslednje četvrtine Zvezda je postigla samo dva poena i omogućila Efesu da se ponovo razigra i dođe do maksimalnih plus 22.
Najefikasniji u Zvezdi bio je Simonović sa 17 poena, ali i lošim procentom šuta za tri poena (1/6), dok je Dženkins ubacio 13. Igrač utakmice bio je Derik Braun sa 20 poena, 11 skokova i indeksom korisnosti 33
Srpski šampion sada ima skor od 12 pobeda i devet poraza Ovo svakao nije dobra uverira pred Zvezdin nastup u nedlejnom večitom derbiju u okvoru ABA lige, a tri dana posle duela sa Partizanom, crveno – bele očekuje veoma teško gostovanje ekipi CSKA.