Barselona slavila posle preokreta

Barselona NejmarUtakmica po meri ljubitelja fudbala viđena je na Kamp Nou stadionu, gde je Barselona dočekala Atletiko Madrid. Klub iz Katalonije slavio je sa 2-1, iako na početku utakmice nije izgledalo da će ovo biti i konačan rezultat. Atletiko je odlično počeo, ravnopravno se borio sa favorizovanim protivnikom, uspevao i da napada, što je i dalo rezultata u 25. minutu, kada je Fernando Tores postigao prvi gol na utakmici. Radost zbog gola u Atletiku nije dugo trajala – isti fudbaler je samo deset minuta kasnije zbog prilično nepromišljenog i nepotrebnog poteza zaradio isključenje, pa je Barselona punih 55 minuta igrala sa igračem više na terenu. Ovo je prilika koju tako kvalitetna ekipa sigurno nije mogla da ispusti, a prava ofanziva domaćih fudbalera mogla je da se vidi u drugom poluvremenu, kada su se i ređale najozbiljnije šanse pred golom Atletika. Preokret je doneo Luis Suares, koji je baš u svom stilu da se nađe na pravom mestu u pravo vreme, uspeo dva puta da zatrese mrežu gostiju iz Madrida. Prvi put Suares se radovao u 63. minutu, a preokret je doneo 12 minuta kasnije, što je i bio konačan rezultat susreta: Barselona – Atletiko 2:1.