Niški plivač blizu A olimpijske norme

Niški plivač Nemanja Tadić ostvario je takozvanu alternativnu normu za Paraolimpijske igre na takmičenju za sportiste sa invalididetom u grčkom gradu Nausi. Srpski plivač je na ovom mitingu osvojio jednu zlatnu i dve srebrne medalje, uz obaranje ličnih rekorda. Tadić je najbrži bio u disciplini 100 metara leđno, dok je srebro osvojio na trkama 200 mešovito i 100 metara slobodnim stilom.
„Ovo je trenutno moj maksimum, nekoliko meseci sam odlično radio sa trenerom Bojanom Lukovićem, a to pokazuju i rezultati koji su mi najbolji u karijeri. U narednim sedmicama sa timom ću definisati bliže i dalje ciljeve“, rekao je Tadić.

Još jedan niški plivač Nikola Ljubisavljević osvojio je tri medalje; jednu srebrnu i dve bronzane.

Grad Niš predstavljali su i treneri Bojan Luković, Marija Damnjanović, Marko Aleksandrović i Dejan Ljubisavljević. Revijalni plivački nastup imao je i veteran Ljubinko Veličković, predsednik Sportsko-rekreativnog udruženja osoba sa invalididetom „Nais“ iz Niša.

Srpski plivači su u Nausi osvojili ukupno 23 medalje.